Bezpieczeństwo

34 lata za kółkiem, 15 milionów przejechanych km i…zero wypadków. A jak wygląda Twój bilans?

Takiej kariery może pozazdrościć mu niejeden kierowca zawodowy. Kierowca Barry Queebodeaux od 34 lat jeździ ciężarówką. Na swoim koncie ma ponad 9 milionów bezwypadkowych mil (ok. 15 milionów km!). Wynik robi ogromne wrażenie.

Kierowca nagrodzony za bezwypadkową jazdę

Firma transportowa KLLM Transport Services, dla której pracuje trucker, postanowiła nagrodzić wspaniałą karierę swojego pracownika. Na jego cześć zorganizowano specjalny bankiet.

Barry zdaje sobie sprawę ze swojego wyniku, jednak jak sam przyznaje – “ta praca potrafi być niebezpieczna”. Zapytany o to, jak przejechał taki dystans bez żadnego wypadku, odpowiada, że zawsze skupia się na bezpieczeństwie innych osób, które jest jego największym zmartwieniem.

Po prostu zawsze obserwuję wszystko wokół mnie. Muszę uważać na innych ludzi, ponieważ nigdy nie wiadomo, co myślą i zrobią – przyznaje doświadczony kierowca cytowany przez portal wlbt.com.

Niezawodna ciężarówka

Bezwypadkowa jazda to także zasługa ciężarówki. Z jednej strony liczą się kwalifikacje zawodowego kierowcy, z drugiej każdy trucker musi mieć pewność, że pojazd, który prowadzi, jest w doskonałym stanie.

KLLM utrzymuje sprzęt w dobrym stanie. Regularnie konserwujemy wszystkie nasze ciężarówki i przyczepy. Pojazdy mają także wiele zabezpieczeń. Na przykład, jeśli zbliżysz się zbyt blisko pojazdu, ciężarówka uruchomi hamulce – dodaje Barry.

A Ty ile kilometrów masz już za sobą? Może Twój wynik jest jeszcze lepszy?

34 lata za kółkiem, 15 milionów przejechanych km i…zero wypadków. A jak wygląda Twój bilans?
Komentarze
Do góry