Rozrywka

5 najdziwniejszych rzeczy, które wypadły z ciężarówek. Będziecie w szoku

Na trasach dochodzi do różnych, często trudnych do przewidzenia, sytuacji. W efekcie często na drogach ląduje przewożony przez truckera ładunek. Zastanawialiście się kiedyś, jakie najdziwniejsze rzeczy wypadły z ciężarówek? Jeśli tak, to mamy dla was listę pięciu zgubionych ładunków, które naprawdę was zaskoczą!

1) Pieniądze 

O pieniądzach spadających z nieba marzy praktycznie każdy z nas. Okazuje się, że takie przypadki nie są rzadkie. Ostatnio porozrzucane pieniądze fruwały na jednej z dróg w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych. Banknoty wypadły przez otwarte drzwi opancerzonej ciężarówki i w efekcie pofrunęły wprost na ulicę. Szacuje się, że na drodze znalazło się aż 175 tys. dolarów (ok. 663 tys. zł). Co najmniej 15 nadjeżdżających kierowców zatrzymało się, po to, by spróbować zebrać coś dla siebie. Policja poinformowała, że nie brakło wśród gapiów osób uczciwych. Ludzie zgłaszali się na komendę i oddawali zielone banknoty w kwocie od 1 do 2,1 tys. dolarów (od 3,7 do 7 953 zł). 

2) Kiosk

Jakiś czas temu na jednej z ulic w rosyjskim Nikołajewsku z ciężarówki wypadł… kiosk! Jak się okazało budka była przewożona po demontażu. W trakcie pokonywanej trasy, stoisko z napisem “Tea-Coffee-Juices-Water” niespodziewanie spadło z trucka. Szybka reakcja  kierowcy osobówki jadącego za ciężarówką nie doprowadziła do tragedii. Kierowca przyhamował, co faktycznie uratowało mu życie, bo kabina ostatecznie spadła na maskę samochodu.

3) Dynamit 

Tym razem pora na (dosłownie) wybuchowy ładunek. Pewnego razu ciężarówka Kamaz jadąca autostradą w obwodzie irkuckim przewoziła siedem ton materiałów wybuchowych. Pech chciał, że ok. 90 kg trotylu wypadło na drogę – informuje portal tjournal.ru. Kierowca ciężarówki, pracownik firmy ochroniarskiej i osoba odpowiedzialna za transport materiałów wybuchowych rzekomo nie zauważyli, że drzwi pojazdu ciężarowego zostały otwarte. Co ciekawe, przez trzy godziny nikt nie zorientował się, że doszło do takiego incydentu. Z powodu zdarzenia 200-kilometrowy odcinek autostrady został zablokowany przez policję i ratowników. 

4) Piwo

O złotym trunku lejącym się po autostradzie mogliście w mediach przeczytać wiele razy. Tego typu wypadki zawsze wzbudzają dużo emocji, głównie u smakoszy piwa. Do podobnego zdarzenia doszło ubiegłego lata także na naszym podwórku, na skrzyżowaniu dróg krajowych 40, 41 i drogi wojewódzkiej nr 414 w Prudniku. To właśnie tam, źle zabezpieczony ładunek wypadł z ciężarówki, w efekcie czego przewożone butelki z piwem rozbiły się na drodze. 

PILNE!!! 🚨🚔🚨Skrzyżowanie dróg krajowych 40, 41 i drogi wojewódzkiej nr 414 jest zablokowane. Ruch w miejscu zdarzenia…

Objavil/a Policja Prudnik dne Torek, 24. julij 2018

5) Trzoda chlewna 

Kierowca poruszający się trasą pod Kijowem zaliczył przymusowy pit stop. Wszystko przez świnię, która postanowiła uciec z przewożącej ją ciężarówki. Jak to zrobiła, nie wiemy. Niestety nie widać momentu ucieczki na nagraniu udostępnionym w sieci. To co najciekawsze, to sposób w jaki trucker próbował złapać zwierzaka. Jak się dowiadujemy z komentarza do filmu – bezskutecznie. Świnia zeskoczyła z trucka i pobiegła w siną dal.

Fot. facebook.com/ Policja Prudnik

Komentarze

Najpopularniejsze

Do góry