Rozrywka

Na smutno czy na wesoło? Zobacz 8 najciekawszych reklam z udziałem ciężarówek

Balerina, 4-letnie dziecko, lwy a może owsianka? Żaden pomysł nie jest zły, gdy w grę wchodzi reklama z udziałem ciężarówek. Branża jest tego świadoma, więc w klipach promujących zawód kierowcy, jak i same trucki, prześciga się w coraz to ciekawszych realizacjach. Wybraliśmy dla was te, które od razu przyciągają uwagę.

1) “Witamy w klubie”

Co kierowcy zawodowi mają wspólnego z lwami? Okazuje się, że bardzo wiele. MAN wpadł na pomysł, by pokazać te zależności w krótkiej reklamie. Silne, niezależne, lubiące wolność i trzymające się razem, czyli dokładnie tak jak truckerzy. Przesłanie jest proste – “witamy w klubie!”.

2) Wyczyn baleriny na ciężarówkach Volvo

Dwie pędzące ciężarówki połączone liną, po której ma przejść balerina. Proste? Proste. Jest jednak jeden haczyk – kobieta musi wykonać zadanie zanim ciężarówki Volvo wjadą do tunelu. Jeśli jej się nie uda, spadnie. Początki nie były proste, balerina nie mogła utrzymać się w pionie. Truckerzy zsynchronizowali prędkość, kobieta ruszyła. Jak to się skończyło?

3) “Zobacz, kto jedzie!”

Czy 4-latka jest w stanie prowadzić ciężarówka? Jasne, że tak! Co prawda Sophie, która wzięła udział w reklamie Volvo, nie zasiadła za kółkiem trucka, ale to właśnie ona za pomocą zdalnego pilota sterowała pojazdem. Producent przygotował specjalny tor przeszkód, który ciężarówka miała pokonać pod dyktando dziewczynki. Nie było łatwo, truck przeszedł wiele, ale dojechał do mety. Sprawdźcie, w jakim stanie.

4) Ashok Leyland i ich “Hymn kierowców”

Indyjski producent ciężarówek, Ashok Leyland, w jednej ze swoich reklam, przekonuje, że jego ciężarówki to nie tylko malowane dzieła sztuki. To, co najbardziej się liczy to truckerzy, bez których samochody byłyby tylko zwykłymi pojazdami. Firma oddaje hołd wszystkim zawodowym kierowcom przybliżając obraz tego, jak wygląda ich codzienność. 

5) Znajdź swoje miejsce

W podobnym tonie utrzymana jest reklama aplikacji TransParking, w której gościnny udział wzięła Iwona Blecharczyk. Głównym bohaterem spotu jest ojciec – kierowca zawodowy, któremu w pracy towarzyszy córeczka. Mężczyzna zajmuje się dzieckiem najlepiej jak potrafi. Oboje próbują znaleźć swoje miejsce na świecie. Czy im się uda?

6) Wyzwanie czasu

Czym jest czas? Fundamentalna cząstka wszechświata? Czy raczej coś wymyślonego przez ludzi, by trzymać wszystko w ryzach? Na te pytania próbowali, w dość kreatywny sposób, odpowiedzieć twórcy reklamy stworzonej dla Scanii. Ciężarówki wcieliły się w rolę odmierzających czas wskazówek zegara. Widok z lotu ptaka zapiera dech w piersiach! 

7) “Nie zatrzymuj mnie teraz!” 

Dobra muzyka potrafi zjednoczyć ludzi. Ten fakt w swojej najnowszej reklamie wykorzystało Iveco. Twórcy w klipie bazowali na przeboju “Don’t Stop Me Now” grupy Queen. Wideo pokazuje truckerów w codziennych życiowych sytuacjach. Poza nową kabiną Iveco łączy ich jeszcze jedno – nie umieją śpiewać, ale nie przeszkadza im to w znakomitej zabawie! 

8) “Panie, kiedyś to było…”

Na koniec coś z kategorii “nie do końca wiemy, co to, ale jest ciężarówka, więc się nada”. W sieci krąży klip z lat 80., w którym to widzimy truckera dzielnie znoszącego trudy swojej pracy. Drugoplanową rolę natomiast odgrywa skoczna muzyka i… owsianka. Do tej pory zastanawiamy się czy to reklama, która ma zachęcić ludzi do podjęcia pracy w zawodzie kierowcy czy jednak klip, który promuje ową owsiankę. 

Fot. Screen z youtube.com/Trans INFO

Komentarze

Najpopularniejsze

Do góry