Bezpieczeństwo

Bariera alkoholowa na straży trzeźwości. Piłeś? Nie wyjedziesz z firmy!

Firma logistyczna DSV wdrożyła rozwiązanie, które ma zapobiegać prowadzeniu ciężarówek pod wpływem alkoholu. W swoim oddziale przeładunkowym w Jönköping w Szwecji, zamontowała barierę alkoholową, dzięki której kierowcy będą przechodzić automatyczną kontrolę trzeźwości. 

Bariera alkoholowa działa bardzo prosto. Kierowcy, by móc opuścić teren zakładu będą musieli przejść tzw. test oddechowy. Bramka otworzy się tylko wtedy, gdy badanie nie wykaże w wydychanym przez truckera powietrzu obecności alkoholu. Jeśli natomiast test pokaże wynik pozytywny, bariera nie przepuści kierowcy “pod gazem”. Jeśli kolejne testy nadal będą pozytywne, a w oddechu truckera będzie obecny alkohol, zostaną o tym fakcie powiadomione odpowiednie służby. 

DSV chce kontynuować pomysł z automatyczna kontrolą trzeźwości. Kolejny w kolejce do instalacji bariery alkoholowej jest terminal Landskrona DSV.

Firma uważa, że testy przyczynią się do zmniejszenia liczby nietrzeźwych kierowców zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych.

Fot. flickr.com/ CC BY 2.0 / Lav Ulv

Komentarze

Najpopularniejsze

Do góry