Prawo

Powolna jazda busa wzbudziła podejrzenia ITD. Był tak przeładowany, że towar zabrała ciężarówka

Opolscy funkcjonariusze ITD zatrzymali w powiecie nyskim do kontroli busa marki Iveco. Pojazd jechał bardzo powoli, co wzbudziło podejrzenia inspektorów. Jak się okazało intuicja “krokodyli” nie zawiodła. 

Bus trafił na wagę. Okazało się, że w momencie kontroli waga pojazdu wynosiła 8,5 tony! Jak zaznacza opolski inspektorat, według danych w dowodzie rejestracyjnym, całkowita masa pojazdu wynosi 3,5 tony. Bus był przeciążony aż o 5 ton. 

Kierowca został ukarany za to mandatem w wysokości 500 zł. Ponadto dostał zakaz dalszej jazdy, do momentu aż nie zostaną usunięte wszystkie nieprawidłowości, a w konsekwencji pojazd będzie spełniał obowiązujące wymogi.

“Wykorzystywanie pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony w celu transportu znacznie cięższych ładunków to spory problem. Tego typu pojazdy nie są przystosowane do dużych obciążeń, co może powodować poważne zagrożenie” – zaznacza w komunikacie WITD Opole.

Podstawili ciężarówkę 

Na zdjęciu udostępnionym przez opolski oddział ITD został uchwycony moment przeładunku przeciążonego busa. Palety z różnego rodzaju napojami przeniesiono do specjalnie podstawionej ciężarówki marki MAN.

Fot. WITD Opole

Fot. WITD Opole

Komentarze

Najpopularniejsze

Do góry