Życie truckerów

Czekał aż 45 dni, by odpalić silnik ciężarówki. Problemem okazało się… ptasie gniazdo

To się nazywa poświęcenie – turecki trucker przez 45 dni nie odpalił silnika swojej ciężarówki. Wszystko przez pisklęta, które wykluły pod maską silnika pojazdu.

Opisywana sytuacja spotkała 42-letniego Bahattina Gursesa, kierowcę zawodowego z Turcji. Mężczyzna wrócił do domu, by wraz z rodziną świętować Ramadan. Trucker zaparkował więc pojazd przed domem. Gdy nadszedł czas powrotu do pracy, zanim wyruszył w drogę, dokładnie sprawdził samochód. W rozmowie z Anadolu Agency ujawnił, że gniazdo z sześcioma jajkami zauważył dopiero, gdy podniósł maskę ciężarówki. Zdziwiony trucker przyznał również, że pierwszy raz w swojej 15-letniej karierze zobaczył coś takiego. 

Turkish truck driver saves lives of 6 baby birds http://v.aa.com.tr/1533295

Objavil/a Anadolu Agency dne Torek, 16. julij 2019

Kierowca nie uruchomił silnika w obawie, że zniszczy gniazdo i zabije niewyklute jeszcze pisklęta – relacjonuje portal dailysabah.com. Dlatego też postanowił skonsultować się z krewnymi i zdecydować co dalej. Okazało się, że maluchy wyklują się z jajek w ciągu zaledwie 15 dni. Bahattin postanowił, że poczeka nie tylko do momentu aż ptaki wyjdą z jajek, ale aż zaczną samodzielnie latać. W sumie trwało to aż 45 dni.

– Wczoraj widziałem latające ptaki i to był pierwszy raz, kiedy odpaliłem swoją ciężarówkę po półtora miesiąca. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ mogę teraz zacząć ponownie zarabiać – powiedział Gürses w rozmowie z portalem dailysabah.com.

Trucker potwierdził, że na całe szczęście jego rodzina przez ten wymuszony postój nie ucierpiała bardzo pod względem finansowym. 42-latek znalazł w tej sytuacji również pozytywy – pracował w ogrodzie i mógł poświęcić więcej czasu swojej rodzinie. Jak donosi dailysabah.com, z przymusowego postoju bardzo ucieszyła się też córka truckera – Aysima. Dziewczynka docenia fakt, że dzięki pisklakom mogła cieszyć się towarzystwem ojca trochę dłużej. 

– Był okres, kiedy tata wyjeżdżał do pracy na tydzień i bardzo za nim tęskniłam. Dzięki ptakom, tata był z nami w domu przez 45 dni, więc mam szczęście – podsumowała dziewczynka. 

Fot. twitter.com/anadoluagency/

Komentarze

Najpopularniejsze

Do góry