Życie truckerów

Dramatyczne nagranie z postoju dla ciężarówek. Kobieta uratowała kierowcę, który zadławił się hamburgerem

O wielkim szczęściu może mówić amerykański kierowca, który zadławił się hamburgerem. Gdyby nie pomoc pracownicy postoju dla ciężarówek, historia mogłaby mieć naprawdę tragiczny finał.

Kierowca Tommy Robinson jadł hamburgera na postoju, kiedy nagle zaczął się nim krztusić. Potem stracił przytomność i upadł na ziemię. Na szczęście świadkiem zdarzenia była jedna z pracownic truck stopu, Ticresha Cox.

Usłyszałam, jak upada, więc wybiegłam zza kasy, prosząc Pana Boga, by mi pomógł. Krzyczałam o pomoc i pomyślałam, że jeśli nic nie zrobię, to ten mężczyzna może umrzeć – amerykański portalu CDL Life cytuje relację pracownicy.

Kobieta zachowała trzeźwość umysłu. Na nagraniu z monitoringu widać, jak unosi mężczyznę do pozycji stojącej, po czym energicznym ruchem naciska na przeponę kierowcy. Technika, której trucker zawdzięcza życie, to chwyt Heimlicha.

Po całym zdarzeniu Tommy nie ukrywał wdzięczności dla Ticreshy, bez której mógłby to być jego ostatni hamburger. Dramatyczny zapis akcji ratunkowej możecie zobaczyć poniższym na nagraniu.

CASHIER SAVES TRUCKER: Big props to Ticresha Cox at the Love’s Travel Stop in Union City! She performed the Heimlich maneuver and saved this trucker’s life!

Objavil/a Lacie Lowry dne Sobota, 13. april 2019

Jak zachować się, kiedy ktoś zaczyna się dławić?

Opisana powyżej sytuacja może przytrafić się każdemu. Dlatego warto wiedzieć, jak trzeba się wtedy zachować. Gdy ktoś obok nas się dławi, należy pochylić tę osobę do przodu tak, aby jej twarz skierowana była do dołu. Następnie uderzamy pięciokrotnie poszkodowaną osobę między łopatkami.

Niestety, ten sposób nie zawsze pomaga. Jeśli osoba nadal się dusi, należy wykonać chwyt Heimlicha. Jak to zrobić? Stajemy za poszkodowanym i łapiemy go rękami na wysokości pasa, a następnie splatamy ręce między pępkiem a żebrami. Jedną z dłoni zaciskamy w pięść i kładziemy pod drugą na przeponie, po czym szybkimi ruchami zaczynamy jej uciskanie do góry. Uwaga: metodę tę należy zastosować dopiero, gdy zawiodą inne próby pomocy poszkodowanemu.

Fot. Pixabay.com


Komentarze

Najpopularniejsze

Do góry