Życie truckerów

Dzięki tym kilku krokom nie będziesz czuł się samotny w trasie. Sprawdź, co możesz zrobić

Nie ważne czy jesteś początkującym truckerem, czy na swoim koncie masz kilkudziesięcioletnie doświadczenie zawodowe – samotność w trasie potrafi dotknąć każdego. Jak zatem  poradzić sobie, gdy tęsknota za domem ciąży coraz bardziej? 

Warto uświadomić sobie, że bycie samemu w trasie, a bycie samotnym to dwie różne rzeczy. Niektórzy truckerzy uwielbiają uczucie wolności, gdy są sami w kabinie, nikt im się nie narzuca, mogą swobodnie jechać przed siebie. Jednak przychodzi taki moment, w szczególności podczas długich tras, gdy pojawia się uczucie samotności. Telefony do najbliższych nie wystarczą. Portal encoreprotection.com stworzył listę trzech rad, dzięki którym łatwiej będzie przetrwać takie chwile w trasie. 

Po pierwsze planuj naprzód. Zanim wyruszysz w trasę wyposaż swoją ciężarówkę w różny sprzęt, który ułatwi komunikację z twoimi bliskimi. Telefon, tablet lub laptop z dostępem do internetu pomogą ci przetrwać ten trudny czas. Obecnie, w sieci dostępnych jest wiele programów, dzięki którym możesz prowadzić wideo chaty – w ten sposób, będziesz nie tylko słyszał, ale również i widział swoją rodzinę. 

Po drugie, weź w trasę futrzastego przyjaciela. Jak zaznacza encoreprotection.com, truckerzy, którzy mają obok siebie zwierzaka są szczęśliwsi i bardziej produktywni. Jednak, nie zapominajmy, że trzymanie w kabinie żywego stworzenia nie jest takie proste. Jako odpowiedzialny za zwierzę trucker, będziesz musiał zadbać o jego karmienie i nawadnianie. Będziesz także musiał wygospodarować dla niego chwilę na świeżym powietrzu. Odpowiedzialność duża, jednak zwierzaki potrafią dotrzymać towarzystwa i dostarczyć wielu szczęśliwych chwil w trasie.

Po trzecie planuj, co zrobisz gdy wreszcie wrócisz do domu. To dobra rada w szczególności dla truckerów, którzy w trasie spędzają tygodnie, a nawet miesiące. Warto więc w wolnej chwili zaplanować sobie czas z rodziną, zapisać sobie wszystkie pomysły, a potem starać się je zrealizować. Pamiętaj, czas w domu, po tak długiej przerwie, powinien być wyjątkowy! Nie chodzi o to, by traktować każdy powrót do domu jak nadzwyczajne święto. Warto jednak zadbać, by czas z bliskimi spędzać jak najlepiej. 

A jakie są wasze sposoby na pokonywanie samotności w trasie? 

Fot. pixabay.com

Komentarze

Najpopularniejsze

Do góry