Motoryzacja

Fantastyczny rekord ciężarówki Mercedesa: 3 mln km

Kiedy w 2001 roku Gaba i Volker Arndt kupowali swoją ciężarówkę, z pewnością nie przypuszczali, że przejedzie aż 3 miliony kilometrów. 

Rekord został odnotowany przez lokalny niemiecki dziennik Märkische Allgemeine, który postanowił napisać artykuł o Mercedesie Actrosie 1840. Chociaż gazeta nie zajmuje się na co dzień transportem, temat ich zaintrygował. 

Małżeństwo Arndtów posiada małą firmę transportową i przewożą towary na krótkich trasach. Brzmi całkiem standardowo, jednak już trzy razy zerowali licznik przebytych kilometrów. Dodają, że po tylu wspólnych latach traktują auto jak członka rodziny. Silnik mercedesa prawie nigdy nie odpoczywa, ponieważ samochodem jeździ jeszcze jeden współpracownik państwa Arndt. Gdy oni mają wolne, samochód cały czas pracuje.

Das Alter und die zurückgelegten Kilometer sieht man dem Laster nicht an. Er wird gehegt und gepflegt.

Opublikowany przez LKW Checker Niedziela, 31 marca 2019

Jak sami opowiadają, ciężarówka była kilkakrotnie naprawiana i nie obyło się też bez mniejszych zdarzeń losowych, ale uważają, że samochód jest w stanie pobić kolejne rekordy. Jest bardzo wytrzymały, dlatego ma im posłużyć jeszcze przez kilka lat i być może przejechać kolejny milion kilometrów lub nawet więcej.

Fot. zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Komentarze

Najpopularniejsze

Do góry