Bezpieczeństwo

Takiej kontroli truckerzy jeszcze nie mieli. Gwiazdor disco-polo pomagał ITD i wręczał kierowcom maskotki

Niekwestionowany król sceny disco polo, Zenon Martyniuk, połączył siły z ITD w bardzo słusznej sprawie. Muzyk nie tylko pomógł funkcjonariuszom skontrolować pojazdy, ale przy okazji zaapelował do kierowców o zachowanie bezpieczeństwa podczas wakacyjnych podróży. Martyniuk nie byłby sobą, gdyby nie zrobił tego… śpiewająco! 

Wczorajsze kontrole w Białymstoku z pewnością przejdą do historii za sprawą obecności Zenona. Muzyk wzbudził ogromne zainteresowanie kierowców wytypowanych do kontroli. Zaznaczmy, że wraz z ITD gwiazdor disco polo przypominał kierowcom o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze i przepisowej jeździe.

Fot. GITD

– Przed nami jeszcze kilka tygodni wakacji. Zdejmijmy nogę z gazu. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze, zachowajmy bezpieczną odległość pomiędzy pojazdami. Pośpiech jest złym doradcą, a brawurowe wyprzedzanie niejednokrotnie kończyło się tragicznie – apelował do kierowców lider zespołu Akcent. 

Kontrole miały także wydźwięk pozytywny – za sprawą maskotek Krokodylka Tirka. Zenek Martyniuk wręczał je tym kierowcom, którzy pozytywnie przeszli kontrolę. 

– Cieszę się, że jeździsz tak sprawnym samochodem. Gratuluję i chciałbym Ci wręczyć tego krokodylka – mówił kierowcom Martyniuk. 

To nie wszystko! Jeden z kierowców, który miał okazję otrzymać maskotkę dostał dodatkowy, dość nietypowy prezent – duet z Zenonem Martyniukiem! Zachęceni przez inspektorów ITD, panowie wykonali razem fragment przeboju Akcentu “Przez twe oczy zielone”.  Zobaczcie jak im poszło!

źródło: GITD

W międzyczasie znalazła się także chwila na autografy, uściski dłoni i wymianę kilku miłych słów. Kierowcy nie mogli przepuścić takiej okazji. Sami przyznajcie, Martyniuk mógłby przeprowadzać takie kontrole codziennie!

Fot. GITD

Fot. GITD

Komentarze

Najpopularniejsze

Do góry