Życie truckerów

Każdy trucker może poczuć się tam prawie jak w domu. Sprawdź, czym kusi największy na świecie truck stop

Gdzie jest arkadia kierowców ciężarówek i czy w ogóle istnieje? Gdybyśmy zapytali o to szoferów z Europy, wielu wskazałoby pewnie na Garbsen Nord albo hiszpańską La Jonquerę. Amerykańscy truckerzy powiedzieliby z kolei, że Ziemia Obiecana ludzi transportu znajduje się w mieście Walcott i nazywa się Iowa 80. Co czyni to miejsce wyjątkowym?

Zacznijmy od tego, że działający od 1964 roku Iowa 80 to największy na świecie postój dla ciężarówek. Jego teren obejmuje 89 hektarów, a tamtejszy parking może pomieścić aż 900 trucków. Miejsce, odwiedzane codziennie przez 5 tys.  osób, przyciąga nie tylko kierowców, ale i entuzjastów ciężkiego transportu, którzy na własne oczy chcą zobaczyć, jak wygląda słynny “Disneyland dla kierowców”. Określenie to nie powinno nikogo dziwić. Na miejscu, oprócz wspomnianych miejsc parkingowych, truckerzy znajdą bowiem też m.in. kręgarza i dentystę. Ci, którzy lubią dbać o wygląd w trasie, mogą odwiedzić fryzjera, a miłośnicy ciszy i spokoju znajdą ukojenie w bibliotece.

Our New Year's resolution is to make it a great 40th Anniversary Jamboree! Who's attending?

Objavil/a Iowa 80 – The World's Largest Truckstop dne Sreda, 02. januar 2019

Did you know you can get your hair cut while at the Iowa 80 Truckstop? Visit Irene's Barber Shop on the 3rd floor.

Objavil/a Iowa 80 – The World's Largest Truckstop dne Petek, 12. oktober 2018

Co jeszcze? Na terenie Iowa 80 można pójść do kina, zrobić pranie oraz wykąpać psa. Na fanów ciężkiego transportu czeka też muzeum, gdzie zgromadzono zabytkowe ciężarówki. Jakby tego było mało, truck stop wyposażony jest w kilka obiektów z jedzeniem, a niektóre z nich otwarte są przez całą dobę.

Slurp! I got super thirsty so I headed to the Iowa 80 Trucking Museum.

Objavil/a Iowa 80 – The World's Largest Truckstop dne Nedelja, 09. december 2018

We agree – the Iowa 80 Kitchen buffet is a must stop! https://buff.ly/2yb7wjs

Objavil/a Iowa 80 – The World's Largest Truckstop dne Sreda, 10. oktober 2018

Stopped here for the evening? Watch a movie in our movie theater!

Objavil/a Iowa 80 – The World's Largest Truckstop dne Petek, 25. januar 2019

Jak widać, na miejscu wszystko dostosowane jest do potrzeb kierowców, co czyni Iowa 80 jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc na amerykańskiej mapie transportowej.

Udogodnienia dostępne na Iowa 80 przyciągają już czwartą generację amerykańskich kierowców ciężarówek. Na oficjalnej stronie zajazdu czytamy, że przez ponad 50 lat działalności truck stopu napełniono tam 3 miliony filiżanek kawy oraz wydano gościom ponad 18 milionów jajek, a miesięcznie zużywa się tam średnio 775 rolek papieru toaletowego. Nie da się ukryć,  że te liczby naprawdę robią wrażenie.

Myślicie, że doczekamy się kiedyś takiego miejsca w Europie?

Fot. Wikimedia Commons

Komentarze

Najpopularniejsze

Do góry