Życie truckerów

Brytyjscy kierowcy ciężarówek narzekają na… Zgadnij, co przeszkadza im w pracy?

Czy nocleg w kabinie ciężarówki to najgorsza część pracy kierowcy zawodowego? Dla dziennikarzy z BBC to temat na reportaż. Uwaga. Mogą polać się łzy.

Wyspiarzy interesuje odpowiedź na pytanie, czy ich truckerzy świadomie wybierają sen w kabinie czy jest to po prostu konieczność?

Kierowcy śpią w kabinie – nie narzekają

BBC postawiło na autentyczność, dlatego też w materiale zobaczymy kilku brytyjskich truckerów, którym kamera towarzyszy w pracy. Akcja zaczyna się, gdy zapada zmrok. Mężczyźni leżą w kabinowych łóżkach i odpowiadają szczerze na pytania dziennikarza Marca Isaacsa. Rozmowy są bardzo intymne, mają pokazać, z czym borykają się na co dzień kierowcy zawodowi.

Pytania dotyczą rozłąki z rodziną, samotności i pewnego rodzaju odizolowania. Truckerzy dzielą się przemyśleniami, szczerze odpowiadając o tym, co czują.

Wolność przede wszystkim

Okazuje się, że nocka w kabinie wcale nie jest taka straszna, jak się wydaje osobom, które nie mają pojęcia o pracy kierowcy zawodowego. Dla większości truckerów bycie w trasie oznacza wolność i niezależność. Tęsknią za rodziną, ale nie oznacza to, że zrezygnowaliby z pracy za kółkiem. Samotność doskwiera każdemu z nich, a czas przed zaśnięciem potrafił przywołać wiele trudnych myśli i wspomnień.

Nie jest to jednak powód do zmiany zawodu. Czy polscy kierowcy odpowiedzieliby tak samo? Jak uważasz?

Cały reportaż w języku angielskim możecie obejrzeć poniżej:

Brytyjscy kierowcy ciężarówek narzekają na… Zgadnij, co przeszkadza im w pracy?
Komentarze
Do góry