Bezpieczeństwo

O krok od tragedii. Kierowca zapomniał o hamulcu ręcznym i stracił kontrolę nad ciężarówką [WIDEO]

Zatrzymał się na wzgórzu. Nie zaciągnął hamulca ręcznego. Co stało się dalej pokazuje film wideo. Czy kierowca zawodowy może zapomnieć o podstawach? Zobacz, jak pojazd z coraz większą prędkością zaczyna się staczać…

Czasem niezaciągnięcie hamulca ręcznego może wiele kosztować. Nie tylko pieniędzy, ale również i nerwów. Przekonał się o tym trucker, który gonił swoją ciężarówkę, która przez jego niedbalstwo (a może głupotę?) zaczęła zjeżdżać ze stromego wzgórza. Wideo nie pozostawia złudzeń – to była nierówna walka!

Do tragedii na drodze zabrakło niewiele

Nagrane zdarzenie udostępniono w Internecie. Widzimy, jak ciężarówka bezwładnie się cofa i zaczyna jechać coraz szybciej. Za nią goni zdezorientowany trucker i próbuje dostać się do kabiny. Bezskutecznie. W pewnym momencie kierowca traci równowagę i upada wprost pod pędzący pojazd. To, że nikt nie ucierpiał, to naprawdę cud.

Do wypadku nie doszło, bo ciężarówka wraz z naczepą skręciła w boczną drogę. Szczęście w nieszczęściu zaczęła zwalniać do momentu aż całkowicie się zatrzymała. Zdezorientowany trucker oglądał już tą scenę z odległości.

Zobacz, jak to wyglądało:

O krok od tragedii. Kierowca zapomniał o hamulcu ręcznym i stracił kontrolę nad ciężarówką [WIDEO]
Komentarze
Do góry