Rozrywka

Największe europejskie festiwale dla truckerów. Sprawdź, gdzie się wybrać

Każdemu polskiemu truckerowi zlot ciężarówek od razu skojarzy się z Master Truckiem. Warto jednak zobaczyć, na jakich imprezach integrują się nasi europejscy koledzy. Zobaczcie listę najciekawszych festiwali trucków organizowanych na Starym Kontynencie.

Festiwal dla trukerów w Wielkiej Brytanii – Truckfest

Na Wyspach wiedzą, jak się dobrze bawić. Potwierdza to festiwal Truckfest, który składa się z kilku cyklicznych imprez organizowanych na przełomie maja i października w różnych częściach kraju. Wielbiciele i pasjonaci trucków mają więc sporo okazji, by spotkać się na zlotach odbywających się na północnym wschodzie i zachodzie, południowym wschodzie i zachodzie, Peterborough, Szkocji oraz w Walii i hrabstwie West Midlands.

Truckfest to przede wszystkim piękne ciężarówki, świetna zabawa i ciekawe koncerty plenerowe. Nie brakuje także pokazów monster trucków czy specjalnie zorganizowanych stoisk dla największych producentów ciężarówek.

Zobacz krótkie wideo:

Niemcy – ADAC Truck Grand Prix Nürburgring

W tym roku odbyła się już 34. edycja tego wspaniałego wydarzenia. Impreza towarzyszy jednemu z najbardziej spektakularnych wyścigów ciężarówek. Kierowcy najpotężniejszych maszyn rywalizują między sobą na torze wyścigowym w Nurburgringu.

Gdy emocje sportowe opadną, zaczyna się huczna impreza dla truckerów i ich rodzin. Na festiwalowiczów czekają także liczne pokazy ciężarówek i moc atrakcji, w tym ogromna scena, na której występują gwiazdy muzyki country. Cały festiwal kończy widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

ADAC Truck Grand Prix Nürburgring to znacznie więcej niż impreza sportowa. Zobaczcie sami:

Włochy – European Truck Festival

Europejski Festiwal Ciężarówek odbywa się we wschodnich Włoszech w mieście Brescia. Jest to część nowej koncepcji wydarzenia branżowego, które oprócz tradycyjnego spotkania truckerów ma na celu ulepszenie i pokazanie fascynującego świata ciężarówek jak najszerszej publiczności.

To tłumaczy główne motto festiwalu czyli „Heroes on the Road” tj. “Bohaterzy na drodze”. Hasło podsumowuje filozofię sektora transportowego, w którym kierowca to nie tylko pracownik, ale przede wszystkim człowiek, podróż to nie tylko przewóz towarów, ale przygoda, a prowadzenie samochodu to nie tylko praca, ale prawdziwy styl życia.

Na festiwalowiczów czekają tiuningowane trucki, pokazy driftów czy konkursy na najciekawsze ciężarówki.

Szwajcaria – Truckers & Country

Kolejny festiwal dla miłośników trucków i brzmień country. Ten odbywający się w Interlaken od ponad 27 lat trzydniowy festiwal, z roku na rok przyciąga coraz więcej odwiedzających. Zaczynali skromnie, z zapleczem zaledwie 120 ciężarówek, kilkoma zespołami i garstką organizatorów.

Obecnie to największa impreza tego typu w Europie z liczbą ponad 50 tys. festiwalowiczów i ponad 1130 truckami wystawionymi co roku. Czego jeszcze można się spodziewać? Dobrej zabawy, wspaniałych ludzi i wyjątkowej muzyki!

Holandia – Truckstar Festival / Nog Harder Lopik

W tym roku odbyła się 39. edycja festiwalu Truckstar Festival. Impreza odbywa się na torze wyścigowym w Assen. Co roku zlot jest pełen ekscytujących pokazów trucków i licznych konkursów. To wydarzenie wyróżnia przede wszystkim wyluzowana i przyjemna atmosfera.

Podczas festiwalu tor zamienia się w jedną ogromną wioskę transportową, w której główną rolę odgrywają trucki. Festiwalowicze mają okazję zobaczyć wyjątkowe ciężarówki, także z zagranicy. Jak zaznaczają organizatorzy, na publiczność czekają także pokazy kaskaderskie. Nie brakuje również elementu rywalizacji, bowiem podczas imprezy wybierana jest najpiękniejsza ciężarówka Holandii!

Drugim ciekawym festiwalem organizowanym na terenie Holandii jest impreza Nog Harder Lopik. Inicjatywa zrzesza wokół siebie najpiękniejsze ciężarówki Europy. Raz w roku pasjonaci ciężkich pojazdów spotykają się, by wspólnie pooglądać piękne modele trucków. Dochód z całej imprezy jest przekazywane na cele charytatywne. Zlot uświetnia pokaz świateł w wykonaniu wszystkich zebranych trucków.

Zobaczcie, jak to wyglądało w tym roku.

Fot. Screen YouTube.


Największe europejskie festiwale dla truckerów. Sprawdź, gdzie się wybrać
Komentarze
Do góry