Motoryzacja

Trucker to przecież bogaty gość. Nowa kampania Volvo rozbawia do łez

Miliony na koncie, markowe ciuchy, życie w luksusach – czy to nie brzmi jak bajka? Volvo nową reklamą w humorystyczny sposób udowadnia, że każdy trucker może zaoszczędzić pieniądze i poczuć się jak bogacz.

Nowa reklama Volvo to 60-sekundowy spot zatytułowany “Cash machine – featuring Bob” (z ang. Bankomat – z udziałem Boba). Główną rolę odgrywa kierowca ciężarówki. Wszystko zaczyna się dość niepozornie. Bob podjeżdża złotym truckiem pod same drzwi restauracji, wysiada z ciężarówki. W tle leci kultowa piosenka “If I Were a Rich Man (“Gdybym był bogaty” z musicalu “Skrzypek na dachu”).

Uwagę przyciąga jego wygląd – kierowca ubrany jest w doskonale skrojony garnitur, na głowie ma schludną czapkę a na nosie markowe okulary przeciwsłoneczne. Następnie, widzimy jak kierowca pewnym krokiem przechodzi przez salę restauracyjną uśmiechając się do mijanych klientów. Siada na wyznaczonym miejscu, a szef kuchni osobiście serwuje mu wykwintne danie dnia.

Kolejne ujęcie przedstawia Boba u barbera. Na jego nieskazitelny wygląd pracuje aż czterech mężczyzn, którzy dogadzają truckerowi. Ujęcie na kręgielni? Nie ma sprawy! Bob ma pieniądze żeby grywać w najlepszych klubach w mieście i czuć się jak miliarder.

Gdy jednak myślimy, że to koniec pojawia się jeszcze jedna scena. Widzimy Boba siedzącego w… toalecie. Mężczyzna właśnie przeżywa najgorszy moment w swoim życiu – w kluczowym momencie zabrakło mu papieru toaletowego. Jednak, co to za problem, gdy jest się bogaczem. Bob bez wahania wyciąga z kieszeni zwitek gotówki (w wiadomym celu…).

Tak się dzisiaj reklamuje trucki

Celem reklamy było przedstawienie ciężarówki jako tytułowego bankomatu. Volvo chciało w ten sposób pokazać, że dzięki nowemu silnikowi Volvo D13TC można zaoszczędzić trochę pieniędzy.

To nie pierwszy raz kiedy Volvo w ciekawy sposób promuje swoje produkty. Ostatnio opisywaliśmy reklamę, w której za kierownicą ciężarówki stanęła… 4-letnia Sophie.

A wam jak się podoba taki sposób reklamowania trucków? Zaciekawił was czy wręcz przeciwnie? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz nową reklamę Volvo

Fot. facebook.com/VolvoTrucksNorthAmerica

Trucker to przecież bogaty gość. Nowa kampania Volvo rozbawia do łez
Komentarze
Do góry