Życie truckerów

Podszyli się pod stróżów prawa i porwali ciężarówkę z produktami luksusowej marki

O wielkim pechu może mówić włoski kierowca ciężarówki, który padł ofiarą “przebierańców”, którzy udawali policjantów, a w rzeczywistości mieli niecne zamiary. Wartość skradzionego z jego pojazdu towaru szacowana jest na dziesiątki tysięcy euro.

Jazda około 3 nad ranem po francuskiej autostradzie A43 w pobliżu Vaulx-Milieu (na północy departamentu Isère) nie była szczęśliwa dla włoskiego kierowca ciężarówki, który zmierzał w kierunku Lyonu. Trucker zatrzymał się na polecenie policjantów jadących się w samochodzie wysyłającym niebieski sygnał świetlny.

Gdy to uczynił, dwóch mężczyzn w mundurach policyjnych kazało Włochowi wysiąść z ciężarówki. Wtedy zaatakowali kierowcę i porzucili na drodze, po czym odjechali oboma pojazdami. W skradzionej ciężarówce znajdowały się produkty marki Louis Vuitton, których wartość sięga dziesiątek tysięcy euro – informuje francuski dziennik “Le Dauphiné Libéré”.

Ta sama ciężarówka została wykorzystana do jeszcze jednej kradzieży tej samej nocy. Wówczas łupem padły rowery i motorowery. Później pojazd został porzucony kilka kilometrów od miejsca pierwszej kradzieży. Jak nietrudno zgadnąć, nie było w nim już żadnego ładunku.

Włoski kierowca szedł pieszo poboczem A43, skąd zabrała go policja. Żandarmeria z Bourgoin-Jallieu wszczęła już postępowanie w sprawie kradzieży i działań fałszywych policjantów.

Fot. Pxhere.com

Komentarze

Najpopularniejsze

Do góry