Życie truckerów

Chory kierowca potrzebuje naszej pomocy. Weź udział w zbiórce i pomóż wrócić Krzysztofowi do zdrowia!

44-letni Krzysztof Łabno od ponad czterech lat pracował jako zawodowy kierowca. Niestety, podczas jednej z pauz mężczyzna doznał udaru mózgu. Mimo udzielonej pomocy, trucker nie jest w pełni sprawny. Rodzina zbiera pieniądze na jego rehabilitację. Możemy im pomóc, biorąc udział w specjalnie zorganizowanej zbiórce na rzecz Krzysztofa.

Choroba zaatakowała szybko i niespodziewanie. Krzysztof był właśnie na pauzie, kiedy zaczął się źle czuć. 44-latek zadzwonił po pomoc, jednak było na tyle źle, że już w trakcie rozmowy z dyspozytornią medyczną mężczyzna zemdlał. Po ponad godzinie, dzięki sygnałowi GPS, został odnaleziony przez ratowników. Okazało się, że Krzysztof przeszedł najcięższą odmianę udaru. Gdy pomoc przybyła na miejsce, było już za późno, trucker stracił sprawność. 

Kosztowna rehabilitacja 

Obecnie trwa walka o przywrócenie Krzysztofowi pełnej sprawności. Do tej pory trucker korzystał z zajęć refundowanych przez NFZ, jednak gdy wyjdzie ze szpitala do domu, wszystkie opłaty za rehabilitację będzie musiała pokryć jego rodzina. A nie są to kwoty małe. Koszt rehabilitacji tygodniowo (fizjoterapeuta oraz neurologopeda) wynosi 1000 zł.

Dla rodziny Łabno to duży wydatek. Przed chorobą to Krzysztof był jedynym żywicielem rodziny. Jego żonę, chorą na raka, niedługo czeka operacja. Na utrzymaniu kierowcy jest jeszcze córka w wieku szkolnym.

Dlatego też rodzina Krzysztofa, jak i on on sam, proszą o pomoc w zebraniu odpowiedniej sumy, która zostanie przeznaczona na rehabilitację. Regularne ćwiczenia pomogą mu odzyskać zdrowie.

Obecnie mężczyzna jest świadomy, jest w stanie powiedzieć pojedyncze słowa, stawia pojedyncze kroki. Lekarze nie wiedzą jednak ile czasu potrzeba, by Krzysztof powrócił do zdrowia. Mężczyzna walczy, bardzo chce wrócić do pełnej sprawności. 

Zjednoczmy się, by mu pomóc!

W sieci pojawiła się zorganizowana przez Fundację Truckers Life zbiórka. Każdy chętny może wpłacić dowolną kwotę na rzecz Krzysztofa. Głównym celem jest uzbieranie 80 tys. zł. Do osiągnięcia tej kwoty jeszcze wiele brakuje, ale pamiętajmy, że każda wpłacona złotówka przybliża truckera do zdrowia. 

Jeśli chcecie pomóc możecie to zrobić na stronie zrzutki. Krzysztof na nas liczy, nie zawiedźmy go! 

Fot. Screen YouTube.com/TruckersLifeTV

Komentarze

Najpopularniejsze

Do góry