Drogi

Tak kończy się “cwaniakowanie” i niepłacenie za przejazd na bramkach. Ten trucker chciał być sprytny, ale się nie udało. Przypadek?

“Chytry dwa razy traci” – to powiedzenie idealnie obrazuje sytuację w jakiej znalazł się trucker, który chciał sprytnie przejechać przez bramki, nie płacąc za przejazd. Niestety, jego plan nie wypalił, a kara przyszła szybciej niż mógł się tego spodziewać.  

Cała sytuacja została nagrana i wrzucona do sieci. Na udostępnionym wideo widzimy białą ciężarówkę, która spokojnie przejeżdża przez bramki na punkcie poboru opłat. Tuż za nią podążał drugi truck, którego kierowca na widok podniesionego szlabanu przyśpieszył. Trucker ewidentnie chciał zdążyć i przejechać przez punkt bez uiszczenia opłaty. 

Szlaban zamknął się uderzając w ciężarówkę. Kierowca panował nad pojazdem, do czasu. Kilka sekund później nieznacznie zjechał w prawą stronę. Tyle wystarczyło, by natychmiast spotkała go kara, za to, że postanowił nie płacić za przejazd. Trucker najechał na żółty element pasa rozdzielczego. Ostry fragment przebił najpierw jedną oponę, potem drugą i wreszcie trzecią. Ciężarówka natychmiast się zatrzymała. To był koniec trasy dla tego kierowcy.

Bez wątpienia koszty naprawy wyniosą więcej niż opłata za przejazd. Warto było? 

Fot. Screen z wideo/ LiveLeak.com

Komentarze

Najpopularniejsze

Do góry