Trucker zginął, ratując kobietę
Bezpieczeństwo

Trucker zginął na drodze. Chciał uratować kobietę. Policja na to – „bezmyślny”

26-letni trucker z Australii, Coen Fraser został okrzyknięty bohaterem po tym, jak poświęcił swoje życie, by uniknąć kolizji z samochodem osobowym. Policja jednak nazwała czyn kierowcy „bezmyślnym i nieodpowiedzialnym” – donosi dailymail.co.uk.

Coen jechał ciężarówką autostradą niedaleko Truro (południe Australii). Warunki panujące na drodze nie były sprzyjające jeździe. Dookoła panowała burza piaskowa. Mężczyzna na swojej drodze zobaczył zaparkowany samochód osobowy, w którym znajdowała się kobieta. Najprawdopodobniej pojazd zatrzymał się po to, by uniknąć jazdy w tak złych warunkach.

Kierowca ciężarówki zjechał z drogi, w taki sposób, aby nie uderzyć w pojazd. Trucker wykonując manewr, zderzył się czołowo z nadjeżdżającą ciężarówką, prowadzoną przez 64-letniego kierowcę. Obaj truckerzy zginęli na miejscu, a pojazdy spaliły się doszczętnie w płomieniach.

Czy australijski trucker jest bohaterem?

Postawa truckera podzieliła ludzi. Dla jednych jest bohaterem, dla drugich niekoniecznie.

Jak podaje dailymail.co.uk, komisarz policji Australii Południowej, Grant Stevens, zaledwie dzień po katastrofie skrytykował czyn 26-letniego truckera, określając jego działanie jako „głupie i lekkomyślne”. Dodał także, że chociaż katastrofa była tragiczną kolizją, to należy za nią winić złe decyzje podjęte przez osoby korzystające z pojazdu – donosi abc.net.au.

Z kolei w obronie zmarłego truckera stanął Steve Shearer ze stowarzyszenia South Australian Community Transport Association. Mężczyzna stwierdził, że decyzję, jaką podjął w tamtej chwili Coen, należy rozpatrywać jako odpowiedzialną i heroiczną. Trucker chciał ocalić życie komuś innemu ryzykując przy tym własne.

Nie miał miejsca na hamowanie podczas burzy piaskowej. Jego jedyną pewnością byłby fakt, że gdyby nie zmienił pasa ruchu, ludzie w tym samochodzie najprawdopodobniej byliby martwi – powiedział Shearer cytowany przez dailymail.co.uk.

Trucker zginął na drodze. Chciał uratować kobietę. Policja na to – „bezmyślny”
Komentarze
Do góry