Rozrywka

Van Gogh branży transportowej? Zobacz obrazy amerykańskiego malarza, który naprawdę kocha ciężarówki

Ciężarówki i życie kierowców fascynują twórców od dawna. Trucki dostarczają inspiracji nie tylko filmowcom i autorom piosenek, ale także malarzom. Jednym z nich jest Robert Doddridge, którego twórczość skupia się przede wszystkim na amerykańskich ciężarówkach.

Na facebookowej stronie Truck’art, śledzonej przez ponad 30 tys. osób, znajdziemy liczne przykłady sztuki truckerskiej. Na obrazach i rysunkach Robert uwiecznia przede wszystkim amerykańskie modele ciężarówek. Niektóre przedstawiają dokładnie budowę trucków, inne zaś pokazują je w konkretnych sytuacjach. Postój na stacji, amerykańskie bezdroża czy sanie Św. Mikołaja ciągnięte przez zaprzęg ciężarówek – wszystko to znajdziemy na pracach Doddridge’a. Fani jego twórczości mogą prześledzić także proces ich powstawania: od pierwszego szkicu – aż po imponujący efekt końcowy.

work in progress1st truck I rode in…

Objavil/a Truck'art dne Torek, 02. oktober 2018
https://www.facebook.com/bobtruckart/photos/a.365331286981410/1087153511465847/?type=3&theater

sunday doodle352H

Objavil/a Truck'art dne Nedelja, 30. september 2018

Prace Roberta Doddridge’a można kupić w sklepie internetowym. Obrazy nie są takie drogie. Wystarczy 25 dolarów, żeby powiesić sobie jedną z jego prac w kabinie albo w domu.

Skusilibyście się na zakup?

Fot. Truck’art/Facebook

Komentarze

Najpopularniejsze

Do góry