Życie truckerów

Wielkie trucki i wielkie serca… Konwój wiozący rzeczy dla powodzian hitem sieci

W wyniku ulew jakie nawiedziły w ostatnim czasie Stany Zjednoczone ucierpiało wiele mniejszych miast. Ludzie odcięci od wody, jedzenia i paliwa musieli liczyć na bezinteresowną pomoc obcych osób. Mieszkańcy Fremont w stanie Nebraska nie mogli uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyli ten anielski konwój.

Ciężarówki wypełnione po brzegi najpotrzebniejszymi rzeczami wjechały do miasta. Asystowała im policja stanowa oraz Gwardia Narodowa. Zdjęciami i krótką relacją z tego zdarzenia podzieliła się mieszkanka Fremont – Tammi McElroy-Heun. Podczas rozmowy z jedną z kobiet prowadzących konwój dowiedziała się, że pomoc przyjechała do nich z miasta Omaha. Sam dojazd trwał 2,5 godziny, jednak nikt nie miał wątpliwości, że trzeba pomóc ludziom w potrzebie.

“Żołnierze i Gwardia Narodowa właśnie eskortowali karawanę ciężarówek na trasie do Fremont z Omaha. Ciężarówki przywiozły bardzo potrzebną wodę, żywność i gaz” – czytamy na profilu Tammi.

Kobieta w swojej relacji zaznacza, że przez wodę, która nagromadziła się na drogach nie było łatwo przejechać. Konwój jednak dał sobie radę z ogromnym błotem i przedarł się do miasta.

Wideo z tego niezwykłego wydarzenia stało się z miejsca hitem internetu. Bezinteresowność truckerów urzekła ponad 1,5 mln ludzi, którzy do tej pory obejrzeli klip.

Właśnie tak w praktyce wygląda pomoc.

Fot. pixabay.com

Komentarze

Najpopularniejsze

Do góry