Rozrywka

Wsiądź za kierownicę wyścigowej ciężarówki i ścigaj się na torach Europy

Pojawiła się nowa gra na konsole i komputery PC, która ucieszy fanów wyścigów i miłośników trucków. FIA European Truck Racing Championship to symulator wyścigów ciężarówek, który pozwala na przeżycie niesamowitych emocji na wielu europejskich torach.

Nowy symulator to dzieło francuskiego studia Bigben Interactive. Inspiracją do stworzenia gry były Europejskie Mistrzostwa Ciężarówek (FIA ETRC). Jak zaznaczają twórcy, oswajanie mocnego, 5-tonowego pojazdu o mocy 1000 KM różni się od prowadzenia samochodu wyścigowego czy motocykla. Dlatego symulator będzie dla gracza niezłym wyzwaniem.

Gracze mają do dyspozycji  45 ciężarówek wyścigowych czołowych producentów, w tym m.in. Volvo, Mercedesa, Freightlinera, Western Star i Iveco oraz 14 oficjalnych torów zawodów ETRC. Do gry włączono 20 oficjalnych zespołów i kierowców mistrzostw. FIA European Truck Racing Championship to również 5 trybów solo i 5 trybów gry wieloosobowej. 

W wyścigu udział bierze 12 ciężarówek, które rywalizują ze sobą w czterech sprintach po 45 km każdy. Twórcy zadbali o to, by jak najwierniej oddać realia prawdziwych zawodów, dlatego też gracze w trakcie rozgrywki będą musieli zmierzyć się nie tylko z rywalami, ale także z dynamicznie zmieniającą się pogodą, prawami fizyki oraz parametrami trucków. To jednak nie koniec! Gra przewiduje nałożenie kar za naruszenie regulaminu w trakcie przejazdu. W FIA European Truck Racing Championship do dyspozycji kierowców jest także 200-litrowy zbiornik wody, którym należy tak umiejętnie zarządzać, by uniknąć przegrzania hamulców i z sukcesem zakończyć wyścig.

Gra jest dostępna na PC oraz konsole PlayStation®4, Xbox One i Nintendo Switch™.

Fot. facebook.com/pg/TRCtheGame

Komentarze

Najpopularniejsze

Do góry